James Nachtwey: fotografie wojenne

jamesnahtwey

(Fot: James Nachtwey)

James Nachtwey jest jednym z najbardziej znanych fotografów wojennych. Był w bardzo wielu miejscach gdzie fotografował. Między innymi w: Kosowie, Bośni, Pakistanie, Rwandzie, Izraelu, Indiach czy Indonezji.

 

Na konferencji TED fotograf opowiada czym zajmował się przez ostatnie 25 lat.

Jak sam mówi:

„Chciałem zostać fotografem, żeby fotografować wojnę. Ale wierzyłem też głęboko, że zdjęcia pokazujące prawdziwe oblicze wojny, będą z definicji anty-wojennymi.”

 

Bardzo polecam Ci również obejrzeć sobie film o fotografie: „Fotograf Wojenny.” Więcej o tym filmie piszę  u siebie na blogu tutaj: 5 filmów o fotografii, które warto zobaczyć.

 

Jak sam powiedział w podsumowaniu swojego wystąpienia:

„Fotografowie pokazują ekstremalne ludzkie doświadczenia aby uświadomić widzom co się dzieje. Bywa, że narażają własne życie, bo wierzą, że wasza opinia jest ważna.

Obrazami odwołują się do tego co w nas najlepsze: szczodrości, poczucia przyzwoitości, empatii, chęci indentyfikacji z innymi, niezgody na akceptowanie zła.”

 

Zapraszam do oglądania:

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Witaj na moim blogu!

Skoro tutaj jesteś to być może zainteresuje Cię mój Darmowy Kurs Fotografii.

Naucz się z niego między innymi:

==>Jak dobierać właściwy czas naświetlania i przysłonę?
==>Jak fotografować w poszczególnych trybach fotografowania?
==> Czym jest głębia ostrości i jak nad nią zapanować?

Wpisz poniżej  swoje Imię oraz adres e-mail na który mam przesłać kurs:


Chcę zapisać się do newslettera i odebrać Darmowy Kurs Fotografii oraz praktyczne wskazówki, które pomogą mi lepiej fotografować. A co za tym idzie wyrażam zgodę na przesyłanie na mój adres e-mail informacji o nowościach, darmowych praktycznych wskazówkach i poradach, promocjach, kursach wysyłanych przez AGNIESZKASZEWCZYK.PL. Wiem, że w każdej chwili będę mógł się wypisać.