Inspirująca historia fotografa Sebastiao Salgado

Fot. Sebastiao Salgado

 

Sebastiao Salgado to brazylijski fotograf, który podróżował po świecie i przez 40 lat fotografował ludzkie historie, które miały miejsce podczas różnych wydarzeń na świecie.

Po wielu latach fotografowania ludzkich tragedii zupełnie zmienił swój kierunek i zaczął fotografować przyrodę.


Dzięki temu powstał jego projekt “Genesis” nad którym fotograf pracował przez 8 lat.

sebasiasalgado

Fot. Sebastiao Salgado/Amazonas Images

Jak sam powiedział w swoim wystąpieniu:

“Wielu ludzi mówi, że jestem fotoreporterem, fotografem-antropologiem lub fotografem-aktywistą. Ale dla mnie to było coś więcej. Fotografia stała się moim życiem. Żyłem tylko robieniem zdjęć.”

 

A jeśli chcesz poznać lepiej historię fotografa Sebastiao Salgado to bardzo polecam Ci obejrzeć film dokumentalny o Jego życiu “Sól ziemi.”

 

A skrót Jego niesamowicie inspirującej historii możesz obejrzeć w poniższym nagraniu:

 

Jeśli spodobał Ci się ten materiał i chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych oraz otrzymać mój „Darmowy Kurs Fotografii” to zostaw poniżej swojego e-maila:

 

 

 

 

6 thoughts on “Inspirująca historia fotografa Sebastiao Salgado

 • Odbicie: Fotografie, które zmieniły świat - Jonathan Klein - FotografiaBezTajemnic.pl

 • 19 listopada 2016 o 12:39
  Permalink

  Chciałbym choć troszkę umieć tak fotografować jak on.

  Odpowiedz
 • 17 listopada 2016 o 15:08
  Permalink

  No cóż, nierzadko to właśnie zwierzęta są bardziej wdzięcznymi obiektami do fotografowania niż ludzie 🙂 A zdjęcia rzeczywiście inspirujące.

  Odpowiedz
 • 17 listopada 2016 o 11:54
  Permalink

  Agnieszko trafiłaś tym filmem w mój najczulszy punkt. Nie jestem fotografem ale fotografią się bawię. Mieszkam w Puszczy Goleniowskiej i to o czym mówi Sebastiano jest mi bliskie z racji moich obserwacji. Chodzę po Puszczy i staram się uchycić jej piękno i obserwuję wycinkę lasów tzw. gospodarczych, monokultur. Mam to szczęście że obok mnie przepływa piękna rzeczka, której bieg na odcinku w której okolicy mieszkam, nigdy nie był regulowany. Wokół tej rzeczki obserwuję przepiękne miejsca pokryte dziką przyrodą, otoczoną rzadkimi gatunkami fauny i flory. Bo czyż wszędzie można spotkać łąki czosnku niedźwiedziego ? Czy wszędzie można zobaczyć gniewosza plamistego, czy wilki albo bieliki. Ja mam to szczęście i zawsze jak sobie o tym przypomnę tak lekko na sercu mi się robi. Współpracuję od lat z wieloma ludźmi dla których przyroda to wielki skarb, którzy wiele robią dla samych spotkań z tutejszymi walorami przyrodniczymi. Dziękuję Ci za ten film.

  Odpowiedz
 • 17 listopada 2016 o 11:22
  Permalink

  Witam    ten   fotograf    to jednak     jest  zawodowcem  obierzy  świat   jak  widać  zwiedził  bardzo  dużo   przynajmniej  wie  jaki  nas  otacza  świat  i bardzi  inspoirujące    zdjęcia  porobił  ma  dobre  pomusły  i przy   tym  musi  mieć  dobry   sprzęt  foto     ale  nie  chos\dzi  o to    ale  do tego  trezeba   umieć  podejść    do tematu  wiedzieć  jak i gdzie  i w jakim momencie  treba  strzelić  fotke   aby pokazać  innym   dla  mnie   początkującego  to  SUPER  SUPER  fotki  i żyucze  mu dalszego  zdrowia  i pomysłów .

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Witaj na moim blogu!

Skoro tutaj jesteś to być może zainteresuje Cię mój Darmowy Kurs Fotografii.

Naucz się z niego między innymi:

==>Jak dobierać właściwy czas naświetlania i przysłonę?
==>Jak fotografować w poszczególnych trybach fotografowania?
==> Czym jest głębia ostrości i jak nad nią zapanować?

Wpisz poniżej  swoje Imię oraz adres e-mail na który mam przesłać kurs:


Chcę zapisać się do newslettera i odebrać Darmowy Kurs Fotografii oraz praktyczne wskazówki, które pomogą mi lepiej fotografować. A co za tym idzie wyrażam zgodę na przesyłanie na mój adres e-mail informacji o nowościach, darmowych praktycznych wskazówkach i poradach, promocjach, kursach wysyłanych przez AGNIESZKASZEWCZYK.PL. Wiem, że w każdej chwili będę mógł się wypisać.