O mnie

 

140-1

Kim jestem i od czego wszystko się zaczęło?

Witaj!

Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś.

Nazywam się Agnieszka Szewczyk. Moja przygoda z fotografią zaczęła się od aparatu Smena mojego Taty. Ale niestety aparat ten nie służył mi do robienia zdjęć. Razem z siostrą rozebrałyśmy go na części.

Potem przyszedł czas na aparat mojej Mamy tak zwaną „małpkę”. Kiedy miałam tylko okazję to robiłam nim zdjęcia. Ale oczywiście szaleństw nie było.

untitled-157

Wydatki związane z kliszami i wywoływaniem zdjęć na to nie pozwalały. A potem nastąpiła długa cisza. Skończyła się szkoła i zaczęła praca. W tym całym zabieganiu zapomniałam o tym jak bardzo lubiłam robić zdjęcia w dzieciństwie. No i wreszcie przyszedł moment kiedy to dawne zainteresowanie zostało wreszcie zrealizowane. Kupiłam sobie aparat! Ot zwykły kompakt cyfrowy Canon PowerShot A530, którym mogłam wreszcie robić zdjęcia. Od tamtego czasu od nowa ogarnęła mnie mania robienia zdjęć.

Później od koleżanki kupiłam używanego analogowego Nikona F50. Aż wstyd się przyznać, ale aparat ten przeleżał chyba ze dwa lata w mojej szafie bo tak bardzo nie wierzyłam, że mogę się nim nauczyć robić zdjęcia!

nikonf50

Aż w końcu powiedziałam sobie dość!! Musisz wreszcie coś z tym zrobić!!! No i zrobiłam. Zaczęłam sporo czytać i uczyć się. Nadrobiłam wszystkie zaległości. I ciągle się uczę. Ciągle czytam, szukam, oglądam zdjęcia mistrzów fotografii.

untitled-1-1-2

W końcu przyszedł czas na prawdziwą „męską” decyzję. Kupiłam sobie cyfrową lustrzankę! A ileż było przy tym wahań, ile przeczytanych forów i recenzji! Ile nie przespanych nocy. Na początku miałam dylemat Nikon czy Canon???? W końcu jednak mój wybór padł na Nikona.

I wtedy dopiero się zaczęło…

untitled-1-1-3

 

Obecnie nie wyobrażam sobie dnia bez aparatu. Fotografuję wszystko co wyda mi się ciekawe i interesujące w danej chwili. Szczególnie jednak interesuje mnie szeroko rozumiana fotografia przyrody: makro, zwierzęta, krajobrazy.

 

Jestem pasjonatem samoukiem. Wiele swojego czasu spędzam czytając książki i oglądając zdjęcia mistrzów fotografii. Ale chyba najwięcej czasu wolę spędzać na fotografowaniu i wykorzystywać zdobytą wiedzę w praktyce. Jeśli tak jak ja pasjonujesz się fotografią to zapraszam do śledzenia tego co dzieje się na moim blogu.

 

 

 

Witaj na moim blogu!

Czy Twoje zdjęcia często są poruszone i rozmyte?

Jeśli tak to odbierz moje DARMOWE nagranie video  i poznaj  2 sprawdzone sposoby na ostre i nieporuszone zdjęcia.

Wpisz poniżej swoje Imię oraz adres e-mail na który mam przesłać to nagranie wideo:


Szanuję Twoją prywatność. Twój e-mail jest bezpieczny i w każdej chwili możesz się wypisać.